20% знижка на доставку по Україні

| RU UA |
Фільтр Каталог товарів

Механізми трансформації диванів

Багато людей, збираючись придбати розкладний диван, починають вибір із вивчення різних механізмів трансформації. Такий підхід повністю виправданий, адже від того, наскільки повноцінно меблі будуть відповідати вашим вимогам, залежить легкість її розкладання та ваш щоденний комфорт. Механізмів трансформації сьогодні є безліч. І щоб зрозуміти, який із них вам оптимальний саме для вас, потрібно провести невелику підготовчу роботу.

Вирішіть для себе:

Наскільки часто ваш диван буде перетворюватися на ліжко?
Не всі механізми є придатними для щоденного користування. Є такі, які називаються «гостовими» через їх обмежені функції.

Що важливіше – розміри спального місця чи свобода пересування?
Якщо кімната невелика, то розкладений диван може займати більшу частину. Для когось перестрибування або пересування бочком не є проблемою, для інших важливо, щоб крім дивана в кімнаті можна було розмістити ще щось.

Чи важливо для вас наявність усередині дивана ящиків для білизни?
Конструкція деяких механізмів дозволяє обладнати диван внутрішніми нішами. Це не залежить ні від моделі дивана, ні від виробника або розмірів.

Типи трансформації сучасних диванів бувають:
• розкладаються - книжка, кушетка, клік-кляк;
• викочування/висувними - єврокнижка, літ, дельфін, флеш і т.д.;
• розгортаються – акордеон, французька та американська розкладачки.

Викочування

Якщо вам потрібний диван для щоденного сну, вибирайте виріб з механізмом викочування. Він призначений для постійних трансформацій і має відмінну міцність.

Трансформація: сидіння обладнане потайним ремінцем, потягнувши за який, ви висунете передню частину, за якою підуть всі інші.

Плюси: компактність у складеному вигляді, у розкладеному виходить просторе спальне місце.

Серед усіх сучасних механізмів трансформації славиться своєю надійністю.

Мінуси: спальне місце знаходиться нижче, ніж у інших диванів.

Єврокнижка

Дивани з механізмом трансформації "Єврокнижка". Це один із найпопулярніших на сьогодні механізмів. Єврокнижку можна вважати одним із найміцніших і довговічніших механізмів трансформації.

Трансформація: викотити (або витягнути) вперед сидіння дивана, поступово перевести спинку з вертикального положення в горизонтальне (опустити на місце, що звільнилося) - диван розкладений.

Плюси: легкість трансформації, більш рівне (на відміну від книжки) спальне місце, надійність, величина спального місця, ящики для білизни, можливість ставити диван впритул до стіни.

Особливості: бажано наявність ортопедичних лат, пружинного блоку або формованого еластичного пінополіуретану в м'яких елементах спинки та сидінь.

Французька розкладачка

Дивани з механізмом трансформації "Французька розкладачка".

Наймодніші з погляду дизайну дивани мають саме такі механізми. Опора розкладного механізму може бути з лат, ремінної або металевої сітки, поверх якої, як правило, натягнутий тент із міцної тканини, що забезпечує конструкції додаткову міцність і пружність. Кращою визнано опору з лат. При цьому правильно, якщо лат розташовуються не вздовж, а впоперек спального місця.

Трансформація: зняти дрібні елементи (подушки, підлокітники) з сидіння, потягнути механізм нагору і на себе, розгорнути ланки, при трансформації стає на сталеві ніжки - диван розкладений.

Плюси: у складеному вигляді диван не займає багато місця.

Мінуси: неможливість досягти абсолютно рівної поверхні під час розкладання, тому краще використовувати не кожен день, наприклад, як гостьовий варіант; необхідність знімати дрібні елементи з дивана щоразу перед трансформацією; немає ящика для білизни.

Пума

Пума – легкий та надійний механізм трансформації, який прослужить дуже довго. Найчастіше дивани з механізмом «пуму» вибирають для спалень, тому що при розкладанні утворюється велике і рівне спальне місце.

Трансформація: з дивана забираються подушки. Підняти верхню частину сидіння та потягнути на себе, потім поставити її на підлогу на висувні ніжки або на іншу, передбачену виробником, опору. У процес такої трансформації з-під сидіння автоматично піднімається захована нижня частина, утворюючи таким чином спальне місце.

Плюси: диван утворює велике комфортне спальне місце. Місця стику майже непомітні. При трансформації не дряпається покриття для підлоги, тому що даний механізм не дає дивану торкатися підлоги. Даний механізм витримує дуже великі навантаження, оскільки його елементи завжди виготовляються із міцних матеріалів.

Особливості: дивани з трансформацією «пуму» бувають прямими та кутовими. Слід звернути увагу на те, що наявність ящика для білизни в бічній ніші утворюється при такій трансформації тільки у кутових диванів. У прямих диванах немає місця для встановлення білизни.

Дельфін

Дельфін. Цей механізм використовується переважно у кутових моделях. Спальне місце складається з диванного сидіння та висувної частини, яка прихована під ним.

Трансформація: прихована частина висувається за допомогою потайного ремінця сидіння.

Плюси: спальне місце рівне та велике, легкість трансформації.

Мінуси: для надійності даного механізму дуже важлива якість деревини, яка використовується в ньому.

Анкар

"Акнар" - це механізм трансформації викочування типу, що діє за принципом механізму "Дельфін". Щоб розкласти диван з механізмом «Акнар», необхідно потягнути сидіння до кінця, потім витягнути висувний блок і потягнути його нагору. Даний механізм відрізняється надійністю, формує просторе, рівне спальне місце.

Механізм подвійного розкладання з матрацом "Daytona"

Механізм Дайтона концентрує в собі інноваційні конструкторські рішення, які принципово відрізняються від інших м'яких меблів. Використовуваний механізм трансформації - вбудований, подвійного розкладання. Він укомплектований італійським матрацом висотою 14 см на основі пружинного блоку «Боннель». Надійність та стійкість забезпечена міцною основою спального місця, конструкція якого посилена високоякісним металевим каркасом та еластичними резинотканними ременями.

Трансформація механізму відбувається методом тяги за спинку, яка під час розкладання йде під спальник. У положенні «диван» спинка складена вдвічі. Відмінна риса механізму Дайтона – зменшені габарити у складеному стані. Це рішення створює унікальні можливості для комплектації таким механізмом навіть найвужчих моделей м'яких меблів.

Інноваційна система трансформації Daytone дозволяє легко та зручно розкладати диван у просторе та рівне двоспальне ліжко (1950*1400мм) та знову трансформувати у диван. При цьому кількість циклів розкладання та складання збільшено порівняно з іншими моделями. Додатковий комфорт при використанні механізму Дайтона забезпечує і те, що не потрібно поправляти та прибирати подушки після складання в позицію «диван» та для трансформації дивана в ліжко.

Компактність у складеному вигляді, наявність матраца з анатомічним ефектом на пружинному блоці, просторе спальне місце, а також можливість щоденного використання забезпечують особливу популярність м'яких меблів, укомплектованих механізмом Дайтона. Разом з тим, оскільки така конструкція займає весь внутрішній простір дивана, ящик для білизни в ньому відсутній.

Акордеон

Дивани, що оснащені видом трансформації акордеон, чудово підходять для комфортного нічного відпочинку. Спальне місце в них високе, широке та рівне.

Трансформація: використано принцип гармошки. Трохи підніміть сидіння до клацання і висунете вперед до повного розкладання (у деяких моделях воно виїжджає саме).

Плюси: у зібраному вигляді надзвичайно компактний, надійний, велике спальне місце, може обладнатися ящиками для білизни.

Мінуси: потребує великої кількості простору для трансформації.

Гессен

Це високо-викочування механізм, що складається з трьох частин, які витягуються і корпуси дивана по черзі. Цей механізм дуже складний і дорогий, тому їм комплектуються певні моделі тканинних та шкіряних диванів, що мають високу основу. Конструкція міцна та надійна, тому дивани можна використовувати як постійне спальне місце.

Механізм у складеному вигляді компактно упакований у корпус дивана: передня його частина знаходиться у спинці, середня частина – під сідловими подушками, а рамкова дерев'яна конструкція третьої частини на днищі дивана. Завдяки складній системі висувних механізмів, вам вдається створити досить велике та широке спальне місце, що відрізняється ідеально рівною поверхнею та висотою на рівні дивана у складеному стані. При цьому механізм трансформації спроектований настільки міцно та надійно, щоб його можна використовувати щодня.

Седафлекс, американська розкладачка

Трансформація: спинку потрібно потягнути нагору, потім на себе. Ланки механізму розгортаються, кожне з них стає на міцні сталеві ніжки.

Плюси: може використовуватись щодня, не вимагає зняття з дивана дрібних елементів. Седафлекс міцніший, якщо порівнювати з французьким аналогом.

Мінуси: аналогічні французькій розкладушці.

Тик так

Механізм «тік-так». «Тік-Так» - механізм трансформації м'яких меблів, що є розвитком механізму «єврокнижка» та «Пуму». Такий спосіб трансформації дивана єврокнижки позбавлений недоліків, пов'язаних із зіпсованою при розкладанні меблів підлогою від передніх ніжок або роликів. У диванах з механізмом "тік-так", як і в звичайних "єврокнижках", обладнуються місткі ящики. Принцип дії механізму «тик-так» має анологію з маятником, сидіння дивана «крочить» уперед, як маятник годинника і складається назад. Штанга синхронізує положення правої та лівої частин механізму дивана, пружини полегшують розкладання. М'які вкладиші в опорах позбавлять слідів на підлозі. У розкладеному положенні спальне місце дивана рівне, без перепадів. Механізм трансформації тик-так, дивана-єврокнижки, призначений для повсякденного використання – простий, надійний, зручний у використанні.

Алеко

Трансформація: Для розкладки дивана необхідно взятися за потайний ремінець, розташований між сидінням і спинкою дивана, і підняти сідницю, надалі розклавши її в дві третини спального місця. Остання частина спального місця складається з спинки дивана, що опускається.

Плюси: велика площа спального місця; економія простору, що актуально в умовах нестачі вільної площі в квартирі; гранично простий механізм трансформації.

Єврософа

Механізм "Єврософа" - одна з найбільш надійних систем трансформації м'яких меблів. У ній задіяна мінімальна кількість рухомих частин, кріплень, інших елементів, схильних до фізичного зносу. Принцип розкладання, який пропонує диван-єврософа, простий і зрозумілий: царга висувається на ширину одного спального місця, а на простір, що звільнився, опускається спинка. Для того, щоб привести виріб у спальне положення, достатньо виконати дві прості дії, що не потребують особливих зусиль та витрат часу. Важливо й те, що механізм трансформації «Єврософа» дозволяє розмістити всередині дивана місткий ящик для білизни – практичний та зручний елемент функціоналу м'яких меблів. Зрештою, дивани-єврософа не найкомпактніші, але зручні та надійні вироби, які по праву користуються великим попитом у споживачів.

Клік-кляк

Механізм «Клік-кляк» є модернізованою версією механізму «книжка», основна відмінність — у наявності двох додаткових механізмів, що дозволяють регулювати бічні частини дивана. "Клік-кляк" виключно надійний і простий у використанні. Ще однією перевагою диванів з механізмом «клік-кляк» є можливість розкладати спинку в 3-х положеннях: сидячи, напівсидячи (положення «релакс») та лежачи. Механізм "клік-кляк" дозволяє використовувати змінні чохли, що робить дивани на його основі ще більш універсальними. Єдиний мінус диванів із механізмом «клік-кляк» — це необхідність у просторі між диваном та стіною для можливості вільного ходу спинки.

Книжка

Дивани з механізмом трансформації книжка найдешевші. Це тому, що вони найпростіші у виробництві та обігу. Тим не менш, не дивлячись на простоту та дешевизну, це надійні та практичні дивани. При виготовленні цих моделей використовуються тільки якісні матеріали, що пройшли суворий контроль, про що говорять міжнародні сертифікати.


Переваги трансформації диванів Книга:

  • Диван легко розкладати та складати.
  • У дивані є ящик для постільної білизни.
  • Спальне місце можна розташувати попід стіною, що дуже зручно для мешканців невеликих квартир.
  • Спальне місце виходить із двох частин.

Міленіум

Цей механізм призначений для щоденного використання. Конструктивними особливостями механізму є те, що при розкладанні дивана не доведеться ламати голову над тим, куди подіти подушки з дивана — легким рухом вони забираються під механізм при розкладанні. Механізм встановлений на власній незалежній рамі та має жорсткий каркас із металевих труб. За основу використовується металева зварна сітка. Все це значно збільшує термін експлуатації виробу навіть за умов інтенсивної щоденної експлуатації. Механізм трансформації легко розкладається та складається завдяки потужним пружинам. Налагоджений технологічний процес виробництва забезпечує безвідмовну роботу механізму.

Поворотний

Поворотна система розкладки використовується переважно для кутових моделей. Принцип трансформації дуже простий: одна із частин виробу, оснащена роликами, відсувається до основної конструкції. У результаті формується досить просторе спальне місце, що забезпечує комфортний сон. Поворотне сидіння необхідно відсувати убік під прямим кутом.
Розкладати диван із такою системою трансформації зможе навіть дитина. За рахунок незалежного розташування викочування та основної частини конструкції, досить зробити легкий рух для розкладки виробу. У нерухомій частині, як правило, розташовується просторий відсік для зберігання постільних речей.

Реклайнер

Реклайнер - механізм трансформації крісла з спинкою, що відхиляється, і додатковою підставкою для ніг. Крісло-реклайнер має 3 положення: 1. Підняте 2. TV-положення 3. Релакс.
Реклайнер - сучасний варіант високомеханізованого крісла, у якого відкидається спинка в положення напівлежачи і висуваються додаткові підставки під ноги. Назва походить від англійського слова recline - відкидатися назад, напівлежати. Крісло забезпечує неперевершений комфорт людині, що сидить.

Шабля

При трансформації диванів з механізмом «шабля», сидіння з коробом за допомогою потайного ремінця висувається вперед, а в простір, що звільнився, опускається спинка і підголовник. При виготовленні цей механізм дозволяє варіювати розмір спального місця.
Переваги:

  • компактність;
  • велике спальне місце із підголівником;
  • наявність місткої скриньки для білизни.

Телескоп

Процес перетворення диванів-телескопів гранично простий і вимагає докладання значних зусиль. Достатньо за допомогою прихованого ремінця потягнути основу дивана на себе, після чого почнуть викочуватися частина спального місця, приховані у внутрішній частині конструкції. Як правило, подібні моделі обладнуються коліщатками, які в деяких ситуаціях можуть дряпати підлогове покриття. Вирішити проблему можна заміною механізму або використанням захисного килимка.
Серед переваг даного механізму варто виділити його надійність та довговічність. Конструкція здатна витримувати навантаження до 180 кг, а найпростіший процес трансформації ідеально підходить для частого використання. Як матеріал каркасу і основних вузлів зазвичай використовується міцний метал. Також популярним матеріалом для основи є дерево або його аналоги. Від якості внутрішнього наповнювача залежить зручність дивана та його довговічність.

Верона

Висувний блок сидіння із механізмом трансформації «Верона» дуже зручний у використанні. Це відомий варіант викочування, але він удосконалений. Складаний блок складається з 3-х частин.
У компактному вигляді його передня частина складена в спинку дивана, а середня частина відрізняється від класичного механізму викочування. Третій ступінь розкладного блоку спочатку повинен рухом на себе приводиться в нижнє положення на роликах, потім випливати знизу як у механізмі «дельфін».

Перекидний

Простий та легкий у застосуванні механізм оптимально підходить для дитячих меблів. Також його можна встановлювати на тахту. Основа спального місця знаходиться під сидінням і висувається вперед. На нього укладаються подушки, що виконують у складеному положенні функції спинки. Висунення основи проводиться разом із ящиком для зберігання, якщо він передбачений конструкцією.

Фортуна

Механізм Фортуна класифікується як механізм трансформації диван-книжка. Механізм даного виробника зарекомендував себе якісним та довговічним у процесі експлуатації. Товсті тяги та надійні заклепки в місцях з'єднань з якісним порошковим покриттям дають величезну перевагу перед аналогічними механізмами інших виробників.

Софа

"Софа" або "Тахта" - найбільш простий і зрозумілий вид механізму. Для того, щоб розкласти його, потрібно прибрати всі подушки, після чого висунути нижню частину софи. А подушки сидіння розгорнути на площину, що утворилася. Завдяки цьому утворюється повноцінне, велике рівне та зручне спальне місце. Це досить надійний механізм, оскільки немає розкладних частин, лише висувні. Найчастіше зустрічається у диванах економ-класу.