Значення настінних полиць у будинку
Навіщо потрібні полиці в будинку?
Книги у боротьбі з електронними носіями йдуть з рахунком 1:1, адже яка б зручна не була електронна книга, паперовий варіант залишається затребуваним. Любителі почитати, не дадуть збрехати, що різниця є, відчуття паперу та запах свіжо надрукованих літер складно передати в електронному вигляді.
Любителям книг обов'язково треба в будинку мати книжкову полицю, щоб їхні пам'ятки – міні бібліотеки, завжди були на найвиднішому місці. Магазини полиць пропонують безліч моделей підвісних полиць для книг і не лише.
Купити полицю ми радимо для того, щоб книги та дрібні речі (сувеніри, статуетки, фоторамки) красиво доповнювали інтер'єр, а не розкидані по всьому будинку. Наприклад, книжкова продукція швидко псується і втрачає привабливий зовнішній вигляд, якщо вона не має свого місця. Ознакою аристократизму вважається наявність у будинку хоч маленької, але бібліотеки.
Де мають бути полиці?
Полиця – це така частина меблів, які потрібні в будь-якій частині будинку. Передпокій, вітальня, кухня, спальня виглядатимуть цікавіше, якщо їх доповнити оригінальними полицями. Єдиною відмінністю є дизайн виробу, для різних кімнат він може бути особливим. Наприклад, у вітальні добре будуть виглядати закриті полиці великих розмірів зі скляними дверцятами, зазвичай в таких місцях знаходяться речі, якими рідко користуються, а більшим ступенем вони для краси. А ось для кухні доречними будуть полиці відкритого типу, тому що тут знаходяться речі, якими часто користуються.
Що кажуть дизайнери щодо настінних полиць?
Дизайнери в один голос твердять, що не можна нехтувати будь-якими деталями інтер'єру, правильно підібрані настінні полиці, можуть дозволити настільки змінити вигляд приміщення, що ви будете шоковані. Каталог полиць пропонує креативні моделі для будь-якого дизайну з різними функціями.
У світі дизайну на сьогоднішній день дуже вітаються асиметричні, нестандартні форми полиці різних кольорів. Для ефектності, вдома пропонується наголосити на полицях, і вони з другорядних персонажів переростуть у головні, стануть родзинкою. Найпростіше, що можна зробити, купивши полицю простого зразка спробувати, наприклад, повісити її діагонально або на різних рівнях.
У дизайнерських проектах зустрічаються варіації на тему: «Зроби з полиць картину», настінні меблі, в цілому, зображують квітку, дерево, тварину, геометричні фігури.
Особливості виробництва та експлуатації
З яких матеріалів роблять полиці?
Магазини полиць реалізують товар із будь-яких вже відомих меблевих матеріалів: ДСП, МДФ, ДВП, дерево, скло, метал. Головне, щоб полиця була добре зроблена і була надійною та не дуже важкою. Якщо її вага велика, необхідно подбати про відповідне кріплення для надійності.
Дизайнерські рішення часто поєднують матеріали для придбання полицею ефектного зовнішнього вигляду. Наприклад, поєднання скла (можна у кольорі) та металу ідеально підійде для приміщення в стилі хай-тек, класика вітає натуральний матеріал – дерево.
Поради щодо експлуатації полиць.
- Перед тим як купити полицю , з'ясуйте, з чого побудовано вашу стіну і яке навантаження вона витримає.
- Не навантажуйте книгами маленьку декоративну поличку.
Не вішайте полиці у спальні над ліжком, це може бути небезпечно і важко сприйматися відпочиваючим.